Середа, 24.04.2024
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Виховний захід з математики

«Математика– цариця всіх наук»

Підготувала вчитель математики 

Сергійчук Оксана Андріївна

2013 р

                Мета:

розширити і поглибити знання учнів з математики;

прищеплювати інтерес до предмета;

активізувати і стимулювати розумову і пізнавальну діяльність учнів;

розвивати самостійність і творчість, логічне мислення, кмітливість, винахідливість до математики, її історії;

               виховувати цілеспрямованість і впевненість у собі.

                 Обладнання:

плакати із висловленнями про математику, портрети видатних математиків, реферати учнів з історії математики, малюнки, предмети необхідні для інсценівок.

Учасники:   учні 5 – 9 класів.

Хід заходу.

Ведучий 1.

                 Увага! Увага! Увага!

                 Сьогодні будем, друзі з вами

                 Царицю всіх наук вітать.

                 Так можем гордо і по праву

                 Ми математику назвать.

Ведучий 2.

                 Наук на світі є багато.

                 Їх навіть важко полічить.

                 Та нам їх треба добре знати,

                 Щоб всесвітом оволодіть.

Учень 1.

                 Наука - знайдені алмази,

                 Вугілля, золото і мідь,

                 В руках людей могутній лазер

                 І сотні скошених угідь.

Учень 2.

                 Наука нам допомагає

                 Ракети в космос запускать

                 І будувати всюдиходи,

                 Щоб грунт на місяці вивчать.

Учень 3.

                 До різних ми наук охочі,

                 Нехай ведуть нас до вершин,

                 А зараз ми сказати хочем:

(всі разом)   «Наш математиці – уклін».

Ведучий 1.

                 Шановні глядачі, сьогодні у нас в гостях така знайома і, така ще непізнана, її величність – Математика.

Учень 4.

                 Сьогодні ми прийшли в цей зал

                 Подумати, помріять, відпочити,

                 Побачити цікавий виступ

                 І розумом своїм все охопити.

Ведучий 2.

                 Ти знаєш в одній із західних країн оголосили конкурс на кращий твір на тему « Як би людина жила без математики? »

Ведучий 1.

                 Ну і хто переміг?

Ведучий 2.

                 Уяви собі, що ніхто. На конкурс не було представлено жодної роботи. Навіть найталановитіші фантасти на змогли уявити собі, як би людина жила без математики.

Ведучий 1.

                 Люди працюють і будують.

                 Відкривають таємниці земної кори,

                 Таємниці атому.

                 І завжди в цьому їм допомагає

(всі разом)   Математика!

Інсценівка «Синок – математик».

(        Приймають участь чотири учні: автор, син, батько і мати. Стіл накритий             скатертиною, на столі посуд, за столом батько, син і мати).

                          До батьків, до Яблунева,

                          В рідну хату і садок

                          З політехніки зі Львова

                          Гостювать прибув синок.

                          На обід прибув, до речі,

                          (Стіл накритий в акурат!)

                          Мати вийняла із печі

                          Двоє смажених курчат.

                          Батько всім налив чарчини,

                          Більшу звісно дав синку.

                          А яку науку, сину,

                          Ти вивчаєш там? Яку?

                          Син підняв до стелі руку:

                          Мудрість, тату! Висота!

                          Не збагнуть вам ту науку,

                          Ви ж, пробачте, … темнота.

                          Ось курчата ці: фактично

                          Двійко тут, хоч як бери.

                          А візьми математично,

                          Помудруй – і вийде три!

                          Не мели дурниці, синку!.. –

                          ( І як видно, розізлив).

                          Той схопивсь: - Одну хвилинку!

                          Щось помножив, поділив…

                          Ось вам, - каже, - рівно троє;

                          Доказ точний і ясний!

                          І промовив до старої

                         Сивий батько мовчазний:

                          Якщо так виходить в Петі,

                          Будуть двоє ці для нас,

                          Він хай їсть оте, вже третє!

                          Всім по одному якраз!

Пісня « Вчать у школі»

                 Всі науки добре знать,

                 Й математику вивчать

                 Вчать у школі ( 3 рази).

                                             Інтеграли обчислять,

                                             Теореми доводить

                                             Вчать у школі ( 3 рази)

                 Дроби множити й ділить,

                 Формули всі виводить

                 Вчать у школі ( 3 рази).

                                             Математику любити,

                                             Не зубрить а розуміти

                                             Вчать у школі ( 3 рази).

                 Щоб знання міцні нам мати,

                             Вміти їх застосувати

                 Вчать у школі (3 рази).

                                             Міцно – міцно всім дружити,

                                             Дружбу учням всім цінити

                                             Вчать у школі ( 3 рази).

Інсценівка « Ділення»

                 (беруть участь 2 учні )

  • Ти вмієш ділити?
  • Так!
  • Тоді розділи 9 на 3.
  • Будь – ласка : де - вя - ть.
  •  

Ведучий 2.

                 Продовжуємо далі наше свято. А зараз « Вернісаж знань». Будуть зачитуватися загадки і задачі, а всі присутні слухайте уважно і давайте правильні відповіді. Хто з присутніх правильно відповість отримає цукерку.

Ведучий 1.

                 Зачекаймо! Дуже хочеться, щоб всі послухали, що може статися, коли неправильно розв’язувати задачі.

Інсценівка.

                                                      (беруть участь 2 учні)

Учень.

                 Хоч сідай і гірко плач –

                 Не люблю отих задач!

                 Ох! Замучили задачі!

                 Через них одні невдачі.

                 Чи підручники погані,

                 Чи такий я безталанний?

                 Та усіх я обдурю –

                 В книжці відповідь знайду!

Учитель.

                 Скільки чашок, скільки ложок –

                 Це ж простеньке завдання.

                 Ти додав слонів до кішок,

                 Перемножив на коня.

                 Справді, нескладна наука –

                 Була б відповідь як слід!

                 Вийшло: дід молодший внука

                 Аж на 49 літ!

                 А друкарські дві машинки

                 Косять жито 8 днів.

                 Проїжджають щохвилини

                 Три десятих поїздів.

                  А до Марса – метрів 300

                 (Мудра в хлопця голова!)

                 Пів хлоп’яти їде в місто,

                 З ним - півмами. Ну й дива!

 

Ведучий 2.

                 А тепер приступаємо до конкурсу. Уважно слухайте.

                 Щоб записувати числа

                 Чітко правильно і стисло,

                 Щоб ці числа прочитати,

                 Точно все порахувати,

                 Розгадати шифри,

                 Нам потрібні …..(цифри).

Ведучий 1.

                 Чисел натуральних у світі є багато.

                 Серед них найбільше не зможемо назвати.

                 А найменше знать годиться.

                 Це звичайно ….(одиниця).

Ведучий 2.

                 У навчанні нам допомагає,

                 Про числа він розповідає,

                 Відрізки, формули, кути –

                 Його нам треба берегти.

                 Повинен знати кожен учень,

                 Що це ваш друг і помічник … ( підручник).

Ведучий 1.

                 Нею довго можна йти,

                 Кінця краю не знайти.

                 І початку теж нема,

                 Бо ця лінія …(пряма).

Ведучий 2.

                 Щоб довжини виміряти,

                 Інструмент цей треба мати.

                 Щоб побудувать пряму,

                 Я його також візьму.

                 Вийде не пряма, а змійка

                 Як загубиться … (лінійка)

                 Молодці! А зараз рекламна пауза «Середнє арифметичне».

                          Інсценівка «Середнє арифметичне».

                          ( 2 учасники: хлопчик і дівчинка).

Олег.        Як добре, що у світі є середнє арифметичне!

Оля.          Чому це?

Олег.        Ти що сьогодні отримала?

Оля.          11, а ти?

Олег.        А я три. А в середньому кожний з нас отримав по 7 балів. І батьки не лаятимуть!

Оля.          А який твій номер взуття?

Олег.        27 – й. А навіщо тобі?

Оля.          Ти, здається, збирався сьогодні купувати нові черевички. Навіщо тобі турбуватися, сиди, відпочивай, а я збігаю куплю.

Олег.        Тримай. (Дає Олі гроші. Оля йде. Він продовжує розмірковувати). Ось Оля прийшла сьогодні до школи на 15 хв раніше, а я на 15 хв спізнився. У середньому кожен з нас прийшов вчасно.

                 (Заходить Ольга, витягує з сумки один великий черевик, а другий – маленький).

Олег.        (здивовано) Що це?

Оля.          Це 42 – й номер, а це 12 – й, у середньому якраз твій номер!

                 (Олег хапається за голову і втікає)

Оля.          Хай живе середнє арифметичне!

«Математичні частушки».

                 Ми веселії подружки

                 Із веселим гумором,

                 Заспіваємо частушки

                 Вам про математику.

                          Ухти, да ахти ми вам заспіваєм

                          Тут про математику.

                 Знають Ігор, Коля, Вася

                 Екзамен наближається.

                 А  у них із алгебри

                 Двійка приближається.

                           Ухти, да ахти

                          Двійка приближається.

                 На уроці ловив гав,

                 Одиницю упіймав.

                 Підглядав у всі книжки

                 Переплутав сторінки.

                          Ухти, да ахти

                          Переплутав сторінки.

                 Хто задач не полюбляє

                 Тим така і дяка.

                 З низьким рівнем  у знаннях

                 Вийде лобуряка.

                          Ухти, да ахти

                          Вийде лобуряка.

                 Розв’язав Петрусь задачу,

                 Тільки мінуса не бачить.

                 Ось і сталось, що лимон

                 Важить майже вісім тонн.

                          Ухти, да ахти та невже ж то

                          Лимон важить  вісім тонн.

                 Отака у всіх нас доля

                 Заліки, страждання,

                 Не дає списати вчитель

                 З алгебри завдання.

                          Ухти, да ахти

                          З алгебри завдання.

Ведучий 2. А тепер «Математичний експрес». Наші математики поведуть нас стежками цієї дивовижної і вічно молодої науки.

(Виходять 3 учні і доповідають. Грає тиха музика).

Математика народилася з практичних потреб людини і залишається тісно пов’язаною з практикою, причому стає їй дедалі більше потрібною.Математика допомагає людині в усіх її справах. Вона потрібна не лише інженерам, конструкторам, бухгалтерам, а й робітникам. Без вимірювань і обчислень не можна зробити й стільця. А конструювання літаків, кораблів, виготовлення і запуск космічних ракет, супутників тощо потребують застосування складного апарата виконання величезної кількості різноманітних розрахунків. « Політ – це математика»,- сказав В.П.Чкалов.Без математики не обійтись  і художнику. Вона потрібна йому, наприклад, щоб будувати перспективу, додержувати певного масштабу зображення.Без математики не обходяться  і учні. Наприклад, тільки прокинувшись вранці о 7 годині , ти підраховуєш, що через 1 год 30 хв, ти повинен бути уже в школі. За цей час тобі потрібно вмитись, зробити ранкову гімнастику, поснідати. Коли мама дає тобі гроші для покупки хліба, ти швидко підраховуєш, скільки ще залишиться, щоб купити собі морозиво чи жуйку.Агрономи розраховують площу поля, норму висіву зерна на 1  , на 1 га, і на всю площу.У наш час великого значення набуває обчислювальна математика. Це пов’язано з тим, що подальший розвиток науки, техніки, економіки, потребує виконання дедалі більшої кількості обчислювання.Звичайно і в минулі часи потреба у виконанні обчислень зростала з року в рік, їх обсяг невпинно збільшувався, і люди, шукаючи засобів, які б давали змогу прискорювати їх виконання.Найпростіші обчислювальні машини було винайдено дуже давно, а лише в кінці  XIX столітті рівень техніки виявився достатній для налагодження їх виробництва. Першою обчислювальною машиною, яка надійшла в серійне виробництво, був арифмометр, сконструйований російським інженером В. Г. Однером.Через деякий час з’явились інші, досконаліші машини, але й вони не змогли забезпечити потреб зростаючого науково і технічного прогресу. Ставали складнішими наукові і технічні проблеми, ускладнювались математичні формули та рівень до яких зводилось їх виконання, зростала кількість потрібних обчислювальних операцій.Навали розрахунків  і потоки цифр змусили людину наполегливо шукати шляхів дальшого прискорення виконання обчислень. У 70 – х роках минулого століття створили першу швидкодіючу машину. Завдяки величезній швидкості цих машин і автоматичності їх дій стало можливим розв’язання таких проблем, як, наприклад, політ в космос, вихід людини в космос, завбачення погоди, складання розкладу руху транспорту.Однією з причин втрати зору Леонардом Ейлером була величезна робота, протягом кількох місяців, - це обислення траєкторії руху місяця. А тепер цезавдання за допомогою комп’ютера можна виконати за кілька хвилин.Завданя, які виконують  комп’ютери, найрізноманітніші. Сьогодні без них не може існувати жодна установа. Інформаційні технології відкривають нові можливості для пізнання діяльності людини.

            Інсценівка  «Проста арифметика».

                   ( беруть участь 3 чні).

                   Викликає вчитель Люду,

                   Слабшу серед дітвори,

                   І питає: «Скільки буде:

                   Десять поділить на три?»

                   Розв’язать вона не може,

                   Звісно, знітилась, мовчить…

                   Вчитель каже: «Так не гоже.

                   Прості дроби треба вчить.

                   Хай картоплі є десяток, -

                   Вчитель далі річ веде. –

                   Розділи на трьох дівчаток,

                   То по скільки припаде?»

                   Люда каже: «Зайвий клопіт,

                   І на що мені це знать?

                   Я зварю їм ту картоплю,

                   Потовчу – і хай їдять".

Ведучий 2. Людина багатогранна. У кожного з нас є якийсь талант від природи. Хтось знає математику, фізику, українську мову чи інший предмет, а хтось гарно малює, співає, складає вірші чи танцює. Тож успіхів всім вам.

Учень 1.

         Ви до знань зробили новий крок.

         В навчанні бажаємо удачі.

         Хай цікавим буде кожен урок

         І розв’язуються правильно задачі.

Учень 2.

         Запам’ятай, що Гаус всім казав:

         «Є математика царицею наук».

         І недаремно він заповідав –

         Творити, не покладаючи рук.

Учень 3.

         Безмежна роль її у відкритті законів,

         У створенні машин – повітряних, земних.

         І було б важко нині без Ньютонів,

         Що нам історія дала до наших днів.

Учень 4.

         Нехай не станеш Піфагором ти,

         Яким у мріях вирости бажаєш.

         Та будеш ти людиною завжди

         І Україну добрими ділами вславиш.

Учень5.

         Ти визнана главою всіх наук –

         Потрібна нам ти скрізь, давно і всюди.

         Без математики ми нині як без рук.

         З тобою з казки дійсність творять люди.

Учень 6.

         Освоївши тебе, рвемося у політ.

         Створили вже розумні ми машини,

         Штурмуємо космічний світ

         І різних фактів узнаєм причини.

Учень 7.

         З тобою ми невпинно ростемо,

         З тобою – підкоряємо природу.

         Твої досягнення ми віддамо

          На благо українського народу.

           Ведучий 1. Велич людини в її здатності мислити. І людина залишається людиною тільки завдяки тому що спирається на досвід минулого.Хочу зазначити,що знання наші – це                             важке безцінне багатство, а математика допоможе вам у житті, як говорив Ломоносов ,«розум  до ладу привести»,а відомий російський письменник Лев Толстой                                 вважав, що людину можна оцінювати дробом, знаменник якого є те,що вона думає про себе сама, а чисельник – те, що про неї думають інші. Я бажаю всім                                    учасникам, присутнім, щоб чисельник у вашому житті нескінченно збільшувався, щоб ваше щастя додавалося, а горе віднімалося, достаток – множився,                                          а любов  – ділилася. Любові, щастя і здійснення всіх ваших мрій.

 

Звучить пісня «До побачення»

 

         До побачення всім, до побачення,

         Ми вам друзі вже кажем: «Прощай».

         А знання знадобляться звичайно нам,

         Пам’ятай, пам’ятай, пам’ятай.

                            Розлучаємось ми, розлучаємось,

                            Та залишаться з нами завжди.

                            Теореми усі, що вивчали ми

                            Назавжди, назавжди, назавжди.

         До побачення всім, до побачення!

         Математику друже вивчай,

         Бо знання за плечима не носимо,

         Пам’ятай, пам’ятай, пам’ятай.

 

 

      

 

 

             Використана література.

  1. О.В.Панішева. Тиждень математики в школі. – Х.:Вид.гр. «Основа», 2007. – 192с.
  2. Т. Третяк. Екскурсія по місту математичних фантазій//Математика. – 2008 -   №4.
  3. Л.І.Калита. Школа і математика.// Все для вчителя.  -  2002 – №3.
  4. М.В.Купчанко. Математика в сузір’ї наук.// Математична газета. – 2006 - №1  

 

 

  

 

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Корисні сайти
Броницька ЗОШ І-ІІ ступенів © 2024
Хостинг від uCoz